Asil Patent & Danışmanlık

0352 222 05 02

0544 412 94 44

Patent İzleme

company_intellectual_property_ip_patents.jpg

Büyük firmalar arasında son yıllarda devam eden patent savaşları nedeni ile yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan buluşların korunmakla kalmayıp benzerlerine karşı takibinin de yapılması gerekmektedir. Asil Patent ve Danışmanlık olarak patent başvurularınızın aylık bültenlerin takibi, rakip firmaların analizi ve buluş sınıflarınızdan her hangi birine odaklı olarak takibinin yapılması ve raporlanması konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Patentlerinizin korunması ve benzerlik gösterebilecek başvurulara karşı koruma sağlanabilmesi açısından patent izleme hizmeti alınması patent belgesi sahibi olmak kadar önem kazanmaktadır. Bununla beraber sektörel açıdan yapılan gelişmeler takip edilerek yapılacak çalışmalara yön verilmesi sağlanmakta ve inovasyon faaliyetleri bu doğrultuda şekillendirilebilmektedir. Ayrıca benzer olabilecek başvurulara itiraz edilmesi ile bu başvuruların tescile bağlanması engellenerek başvurunuz için tam koruma sağlanabilmektedir.

Sektördeki gelişmelerin takibi ve rakiplerin iyi analiz edilmesi sayesinde, sektörde öne çıkan bir firma olmak ve çalışmalarınızı bu yönde ilerletmek avantajı elde edilebilmektedir.

Benzer Yazılar